Ліплення з пластиліну для дітей 2 - 4 років

Надточій Ольга Михайлівна, керівник гуртка, підготувала методичні рекомендації по ліпленню з пластиліну для дітей 2-3-4 років в дитячому саду.

Тема:

зміст

  • Виготовлення базових елементів з пластиліну: куля, циліндр, конус, куб, диск, смужка
    • завдання
    • план
    • ХІД ЗАНЯТТЯ
      • Організація робочого місця.
      • Робота з пластиліном.

Виготовлення базових елементів з пластиліну: куля, циліндр, конус, куб, диск, смужка

мета: познайомити дітей з прийомами ліплення з пластиліну базових елементів.

завдання

  • Навчити дітей нескладним прийомам ліплення;
  • розвивати уяву і дрібну моторику рук;
  • виховувати акуратність і посидючість.

план

1. Організація робочого місця
2. Правила техніки безпеки
3. Як приготувати пластилін до роботи
1. Скачує куля
2. З кулі морква (конус)
3. Циліндр
4. З кулі куб
5. З кулі диск
6. З диска квітка.
4. Підсумок роботи. Виставка дитячих робіт.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Організація робочого місця.

Хлопці, давайте з Вами познайомимося з предметами, які знаходяться у вас на столі (пластилін, стек, підкладка, серветка).

пластилін - м'який, пластичний матеріал, причому кольоровий, який під впливом наших умілих рук швидко змінює форму, що ми з вами сьогодні і виконаємо.

стек - він схожий на ніж, паличку, він так само різної форми. Потрібен нам для ліплення, за допомогою його можна прибирати зайвий пластилін, вирізати фігури, наносити рельєфи. Для нього існують правила і вони називаються «Правила з техніки безпеки».


Давайте повторимо правила і будемо з вами їх виконувати:

1. Не розмахуйте стеками і не кидайте ними в один одного.
2. Не можна різко повертатися в сторону сусіда по робочому місцю, якщо в руках стек.
3. Не колупайте стеком в зубах, вухах, очах.
4. Не тримайте його близько до очей. Будьте уважні з стеками, вони мають гострі кінчики, ними можна поранитися.
5. Пластилін можна брати в рот.
6. Після заняття ліпленням треба очистити робочі місця, витерти руки, особливо кожен пальчик.
7. Розкласти пластилін в коробку так, щоб вона добре закривалася.

Отже, ви знаєте цих нехитрих правил, можна почати подорож в дивно квітковий світ - пластилінової країни.

Робота з пластиліном.

Нам треба приготувати пластилін до роботи. Візьмемо весь шматок пластиліну і захопимо його двома руками (демонстрація), повертаємо руки так, як ніби вичавлюємо серветку. Таким чином ми ділимо пластилін.

Тепер взяли в руку стільки пластиліну, скільки поміщається, будемо його розігрівати. Ось так показую, робите зі мною. Взяли пластилін в праву руку, а інший тиснемо на руку з пластиліном, потім пластилін перекладаємо в іншу руку і повторюємо. Робимо під рахунок. (Діти засвоюють рахунок від 1 до 10 і назад).

А тепер сильно однією рукою стискаємо пластилін і руку витягуємо вліво, тепер в праву руку, руку вправо, а пластилін продовжуємо стискати в кулаці. Можна повторити назви місяців, дні тижня.

А тепер руку з пластиліном вгору-вниз. Згадаймо дні тижня (можна місяці, тоді діти засвоюють і запам'ятовують порядок проходження краще).

Ось і розм'якшили пластилін. А пластилін у нас чарівний: з цього безформного, м'якого шматка я скачати кулю, а з кулі зроблю морквину (конус). Не вірите, давайте разом зі мною.
Взяли пластилін в руки і круговими рухами катаємо. Вийшов куля. А тепер з кулі зробимо конус. Ставимо руки човником, притискаємо ребра долонь і посуваємо руки «туди-сюди». Візьмемо свою кулю в руки і назвіть, які предмети нагадують, мають форму кулі: М'яч, яблуко, кавун, клубок.


Поки діти називають предмети, робимо руки човником і поворотними рухами робимо конус.
У мене морквина. А у вас?


молодці!
Постукайте тупим кінцем по підкладці, ось у вас і конус. Які предмети схожі на конус. (Морква, піраміда). Знову скачаємо куля - адже він у нас чарівний і вміє перетворюватися.
Покладіть його на дощечку, а інший зверху і робіть поворотні рухи туди-сюди, постукайте кінцями по дощечці.
Що у вас вийшло?
На що схоже?
На банку, трубу, кухоль.


Це циліндр. А якщо ми його покатаємо довше, вийде довга ковбаска, мотузка. Тепер дощечкою злегка натиснемо, вийшла смужка. Знову, скачаємо куля, покладіть його на дощечку, рукою натисніть сильніше, вийшла коржик (Диск).


Знову катаємо куля, стискаємо його одночасно пальцями зверху і знизу, і з боків. Тепер покладіть його на дощечку, а інший притисніть злегка зверху, поверніть на інший бік і повторіть. Ось і вийшов куб.
Назвіть предмети, схожі на куб.

Діти самостійно ката куля, і розплющують, перетворюючи його в диск.
Хлопці скажіть, які квіти ви знаєте?

Ось тепер ми наш диск перетворимо в квітка, для цього ми по краю диска рівномірно натиснемо пальчиками. Скачаємо маленький куля і помістимо його на середину нашого квітки, тепер квітка прикріпимо до палички, зберемо всі квітки в один букет. Подивіться який гарний букет вийшов, назвіть квіти які ви знаєте.


рефлексія: Скажіть, що ви сьогодні дізналися нового на занятті? Що сподобалося ліпити? Які геометричні фігури ви знаєте?
А тепер давайте назвемо, що ми ліпили сьогодні на занятті?

Прибираємо свої робочі місця, витираємо руки.
Дякую за заняття!

У публікації використані фотографії Олени Ніколаєвої.